Tradīcijas

Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolā pirmās pirmsskolas grupas saka darboties vienlaicīgi ar skolas atveršanu 1991./1992. mācību gadā, jau gandrīz 30 gadus pirmsskolas grupu kolektīvs mācību procesā īpašu uzmanību pievērš abu valstu (Latvijas un Polijas) tradīciju kopšanai. Pateicoties tam, ka bērni runā/mācas runāt divās valodās, viņi piedalās dažādos projektos, kas tiek organizēti Latvijā un Polijā.

Mūsu iestādē tiek svinēti dažādi svētki:

• Latvijas un Polijas valsts svētki.
  • Ģimenes svētki kopā ar bērnu vecākiem un vecvecākiem.
  • Gadskārtu svētku svinēšana.
  • Olimpiskā diena septembrī un sporta svētki maijā.
  • Ziemassvētku pasākumi.
  • Izlaidums sagatavošanas grupai.

Ievērojam poļu tradīcijas, svinam arī Latvijā mazāk zināmus svētkus, tādus kā:

• Międzynarodowy Dzień Kropki” – 15.septembrī – Punktiņdiena – radošuma, drosmes un jautrības svētki, kas palīdz bērniem atklāt talantus, iepazīstiet savas stiprās puses, rosiniet iztēli un izklaidējieties kopā.
  • Światowy dzień pluszewego misia” – 25.novembrī.- Plīša lāča diena
  • Andrzejki” tradycyjne zabawy ludowe – Tradicionālas poļu tautas rotaļas pirms Adventa sakuma.
  • Mikołajki” – 6 . decembrī visā pasaulē poļi svin savus tradicionālos svētkus – Mikolajkus jeb svētā Mikolaja dienu. Visnegaidītākajā brīdī, gluži kā pasakā, ciemos nāk sv. Mikolajs ar dāvanām pilnu maisu.
  • Jasełka” – teātrālais uzvedums par Jēzus Kristus piedzimšanu Bētlemē.
  • Karnawał” – Karnevāls – aizraujošs pasākums janvārī. Piedalīties karnevalā nozīmē nokļūt pasakā kurā tiek apvienotas rotaļas ar dejām, jautrība, atrakcijas, masku un tērpu parādes.
  • Dzień babci i dziadka” – vecmāmiņu un vectētiņu diena, kuru atzīmē 21. un 22. janvārī.
  • Tłusty Czwartek” (Treknā ceturtdiena) – kristīgajā kalendārā tā ir pēdējā ceturtdiena pirms Pelnu trešdienas, kas iezīmē Lielā Gavēņa sākumposmu. Pirmsskolā šo dienu sagaida ar apaļiem virtuļiem un ievārījumu.
  • Mākslas darbu izstāde un/ vai mākslas darbnīcas „Pisanki” – Lieldienu olu dekorēšana dažādās tehnikās.

Gadu gaitā izveidojušās, ir izkoptas arī savas tradīcijas:

• Tematiskās pēcpusdienas kopā ar vecākiem un radošas darbnīcas bērniem.
  • Mākslas izstāžu rīkošana sadarbībā ar bērnu vecākiem
  • Pasākumi veltīti dzīvnieku aizsardzības dienai
  • Kopīga piparkūku cepšana un citas kulinārijas pēcpusdienas
  • Krāsaina nedēļa – katra diena veltīta savai krāsai.
  • Dalība konkursos “Zaļā Josta”
  • Dalība bērnu teātralas izrādēs, projektā “Smykolandia”.
  • Mācību ekskursijas
  • Aicinām ciemos leļļu teātru aktierus ar izrādēm, glābējus, karavīrus, policijas un drošības inspektorus ar izglītojošām nodarbībām, un citus ciemiņus, kas piepilda mūsu ikdienu ar krāšņiem notikumiem.