Karjera

Pavasaris… Skola turpina dzīvot interesanti: katru nedēļu notiek gan skolas tradicionālie, gan jauni tematiskie pasākumi. Starp tiem ir arī Karjeras Atbalsta pasākumi, tajā skaitā: Rīgas Biznesa augstskolas pārstāvju viesošanās skolā 11.04.2023 un airBaltic uzņēmuma pārstāvju viesošanās 18.04.2023.Īpaši patīkami ir tas, ka airBaltic strādā par tehnisko inženieru RIKPV 2010. gada absolvents Kristaps Antoņēvičs (otrais no kreisās puses). Viņš pastāstīja par savu karjeras veidošanas ceļu, ko un kur ir mācījies, kā nonācis airBaltic uzņēmumā. Pabeidzot RTU ir sācis strādāt loģistikas departamentā, turpināja iegūt otru specialitāti RTU, tagad ir licenzēts gaisa kuģa inženieris un strādā, lai nodrošinātu visu tehnisko parametru perfektu darbspēju. Kopš bērnības viņam esot paticis izjaukt un salikt atpakaļ mehānismus, pārliecinoties, ka tie strādā.

Edgars Lāma, talantu piesaistes speciālists (pirmais no kreisās puses), pastāstīja par uzņēmuma specifiku, dažādiem departamentiem. airBaltic uzņēmums eksistē jau 27 gadus un nepārtraukti attīstās. Pašlaik pasažierus pārvadā 40 gaisa kuģi un 10 vēl plānots iegādāties. Īpašu interesi izraisa fakts, ka pēc neilgām, taču nopietnām apmācībām un atlasi var kļūt par stjuartu un ceļojot realizēt savas valodu prasmes un iepazīt pasauli. Par pilotu arī var kļūt pēc 2 gadu apmācībām un eksāmeniem. Turpinot pilnveidoties var kļūt par kapteini. Studiju programma ir ļoti saturīga, darbs ir dinamisks, darbs ir ar cilvēkiem.

Uzņēmumam piemīt sava unikāla iekšējā kultūra un tradīcijas. Iekšējie kouči palīdz darbiniekiem attīstīt savas personīgās un profesionālās prasmes. Uzņēmums nemitīgi attīstās, tāpēc vienmēr ir vakances gribētājiem strādāt airBaltic. ,,Aviācija- lipīga slimība. Ja saslimst ar to, tad nav iespēju atveseļoties!,, – smej Edgars un Kristaps. Iespējams, kāds no mūsu skolas absolventiem jau ir ieinteresējies kļūt par šī uzņēmuma darbinieku, jo skolēni uzdeva daudz jautājumu.

Abās tikšanās reizēs skolēniem galvenokārt interesēja iestāšanās nosacījumi, studiju maksa, studentu dzīve un aktivitātes un karjeras attīstības iespējas pēc studijām.

Sagatavoja Ira Krēsliņa