Vecākiem

 

Zinātnieku nakts 2021

Piektdien, 30. aprīlī, no plkst. 18.00 līdz 23.00 platformā www.zinatniekunakts2021.lv norisināsies ikgadējais pasākums – Zinātnieku nakts 2021. Pasākumā  teju 20 paralēlās tiešraidēs apmeklētājiem tiks piedāvātas ap 200 dažādas Latvijas zinātnieku sagatavotas aktivitātes bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

 Ap 15 dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu sagatavotās lekcijas, diskusijas, demonstrējumus, viktorīnas un citas aktivitātes programmā jau šobrīd var atlasīt pēc trīs kategorijām – Mazie pētniekiIzzinātāji un Lielā zinātne, kas dod iespēju izvēlēties mazāko klašu (Mazie pētnieki) un pamatskolas un vidusskolas vecuma bērniem (Izzinātāji, Lielā zinātne) piemērotākās.
 
Jaunākajiem zinātnes entuziastiem īpaši saistošu programmu padarīs bērniem labi pazīstamais Aldis Kalniņš un “Zili brīnumi”, atsevišķā kanālā piedāvājot izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes bērniem.
 
Iepazīties ar plašāku dalībnieku un to piedāvāto aktivitāšu klāstu var pasākuma programmā.
 
Vietne www.zinatniekunakts2021.lv ir atvērta apmeklētāju reģistrācijai un jau šobrīd piedāvā iespēju iepazīties ar tās darbību un plašāku programmu.
ATBALSTS VECĀKIEM

IZM radītajā izglītojošā platformā tavaklase.lv

piektdienās pl.14.30-15.00 “Vecāku stunda” TV kanālā – “Re TV”

IZM ir atradusi veidu kā atbalstīt vecākus šajā laikā, izveidojot “Vecāku stundu”, kur notiek sarunas ar dažādiem speciālistiem.

Jau notikušās sarunas šajā macību gadā II sem.:

 • Pusaudžu psihoterapeits Sakss Konstantinovs

Psiholoģisks atbalsts vecākiem

https://www.tavaklase.lv/programma/karjera-pauze-5/

·        Ārste-rezidente psihoterapijā Laura Valaine

 Kā skolēns redz savu vecāku, un ko sagaida no vecākiem?

https://www.tavaklase.lv/programma/karjera-26-8/

 • Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs

Ko bērns gaida no vecākiem?

https://www.tavaklase.lv/programma/karjera-5-11/

 • Psihoterapeite Aina Poiša

Vecāku ietekmes stiprināšana ģimenē.

https://www.tavaklase.lv/programma/karjera-5-26-10/

Sarunas var skatīties arī turpmāk piektdienās ReTV vai ierakstu tavaklase.lv.

Vienlaikus vietnē tavaklase.lv arī tagad skolēniem ir pieejami visi ārkārtējās situācijas laikā pavasarī filmētie video materiāli. Tā ir pilnveidota pieejamo mācību stundu ērtai meklēšanai un izmantošanai.

 

Pirmā psiholoģiskā palīdzība

Rokasgrāmata

 


Bērniem no 10 gadu vecuma VELO kursi!

 

 

 

 

Vēlamies palīdzēt skolēniem iepazīties un saprast Ceļu satiksmes noteikumus, ievērojot visus drošības pasākumus, tādējādi veicinot viņu drošību un skaisti pavadītu laiku. Jau tagad mūsu pieredze rāda, ka mūsu rūpes par jauniešiem attaisnojas, tāpēc sadarbojamies ar dažādām skolām, lai realizētu Autoskolas “Credo Autoprieks” projekta mērķi – palīdzēt skolēnam justies piederīgam ikdienas procesos un iemācītos visu nepieciešamo piedaloties Ceļu satiksmē.

Ko mēs piedāvājam jauniešiem?

– Bērniem no 10 gadu vecuma VELO kursus. (ONLINE nodarbībās reklamējam, iemācam, parādam un skolēni iegūst Velo tiesības, veiksmīgi piedaloties Ceļu satiksmē). Savukārt, skolai tā būtu kā papildus jauniešu droša pārvietošanās, ka satiksmes dalībniekam. 

Kā tas notiek? 

– Nodarbība notiek ONLINE, pasniedzējs izstāsta jaunietim visu nepieciešamo par Ceļu satiksmes drošības noteikumiem. 

– Apmācības notiek 2 dienas, 2 nodarbības, katra nod. 90 min

– Apmācību īpašā cena – 13.00 eiro 

Kas būs nepieciešams? 

– Nepieciešams stabils internets

– Dators, telefons vai planšete

Kad būs apmācības? 

 • 13.04. un 15.04. būs krievu grupa no 15:00 – 16:35

 • 19.04. un 21.04. būs latviešu grupa no 16:00 – 17:30 

 

Autoskola “Credo Autoprieks” – Latvijā lielākā mācību iestāde savā nozarē un gandrīz vienīgā autoskola, kas piedāvā visas kategorijas. Piedāvājam augsti kvalificētus un novērtētus pedagogus, instruktorus, kuri ir kompetenti savas jomas speciālisti. Credo autoskola sagatavo lielisku tehnisko un teorētisko bāzi Velo cienītājiem, tādējādi veicinot ceļu satiksmes drošību. Autoskola “Credo Autoprieks” skolas absolventi ir pārliecināti par savām iemaņām, labu tehnisko un teorētisko bāzi, kā arī uzticamību autoskolas pedagogiem un instruktoriem. 

Autoskola “Credo Autoprieks” galvenās vērtības: pieejamība, individuāla pieeja, augsti kvalitātes standarti, sociālā atbildība.

Ar Autoskolas pārstāvi iespējams tikties(ONLINE) un sazināties darba dienās: no plkst. 10:00 līdz 17:00. Par tikšanās laiku varam vienoties.

Esi pieklājīgs ZOOM stundās!


Mācības klātienē 1.-2.klašu skolēniem neatsāksies 8. februārī!

Šādu lēmumu 5. februārī pieņēma valdība. Pamatojoties uz valdības lēmumu, 1.-2.klašu skolēniem no 8.februāra turpinātas attālinātu mācību process. Skolas turpinās nodrošināt attālinātas mācības, organizējot gan tiešsaistes stundas un konsultācijas, gan pašvadītu mācīšanos skolēniem, sūtot mācību materiālus un uzdevumus individuālam darbam.


Informācija par mutes un deguma aizsargmasku lietošanu izglītības iestādēs

Šā gada 12.janvārī valdība nolēma, ka organizējot mācību procesam klātienē, gan pedagogiem, gan bērniem mācību stundu laikā un ārpus tām citās skolas telpās – starpbrīžos, būs jālieto sejas maskas.

Lai nodrošinātu valdības lēmuma izpildi un arī nepieciešamību maskas mainīt ik pēc noteikta laika, skolēniem tiks piešķirtas valsts iepirktās daudzkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas. Skolēni var lietot arī savas personīgās sejas maskas.

Vienas mācību dienas laikā skolēnam nepieciešamas vismaz 2 sejas maskas, bet dienās, kad ir sporta stundas, nepieciešamas 3 sejas maskas. Sporta stundas laikā masku nelieto, taču tūlīt pēc sporta stundas sejas maska ir jāuzliek.

Tīrās maskas un izlietotās maskas jāuzglabā atsevišķos plastmasas maisiņos. Vienreizlietojamo masku pēc noņemšanas ievieto plastmasas maisiņā un izmet nešķirotajos atkritumos. Daudzkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas jāmazgā katru dienu vismaz 600 temperatūrā (skatīt pielikumā higiēnisko masku lietošanas instrukciju).

Pēc speciālistu sniegtās informācijas hroniskas somatiskas saslimšanas, t.sk. bronhiālā astma, alerģiskas dabas saslimšanas u.c. nav iemesls maskas nevalkāšanai. Nepieciešamības gadījumā masku var uz 1-2 minūtēm noņemt un turpināt to lietot.

Ja bērnam ir psihiskās veselības traucējumi, tad šādos gadījumos no sejas maskas nēsāšanas atbrīvo psihiatrs. 

Ja vecāki uzskata, ka izglītojamais sejas masku nevar nēsāt, tad vecākiem mācības jānodrošina mājās, vienojoties ar skolu par bērna izglītošanu mājās un uzņemoties atbildību par mācību procesa norisi.


Mācības klātienē! 

No pirmdienas, 8. februāra, 1. un 2. klašu skolēni atsāks klātienes mācības. Mācību procesa laikā visiem dalībniekiem – gan skolēniem, gan pedagogiem jābūt maskās.


Ieteikumi 1.- 4. klašu skolēnu vecākiem attālināto mācību laikā

Ko darīt?

 • Saglabāt mieru un dzīves prieku.
 • Pārliecināties par tehnisko nodrošinājumu, ziņot skolotājai, ja vajadzīga palīdzība.
 • Palīdzēt pieslēgties tiešsaistes klases stundai katru rītu plkst. 8:00.
 • Pārbaudīt, vai bērns izpildījis dienas darbiņus un nosūtījis skolotājai.
 • Sazināties ar skolotāju, ja rodas neskaidrības.
 • Katru vakaru atrast laiku savam mīļumiņam, kopā ieelpot svaigu gaisu un parunāties par to, kā pagāja skolas diena.

Ko nevajag darīt?

 • Cerēt, ka bērns ar visu tiks galā pats. Tā nenotiek.
 • Dusmoties, ja bērnam kaut kas piemirsies. Tā gadās visiem.
 • Mācīt bērnu. To dara skolotāji.
 • Pildīt darbus bērna vietā. Jūsu skolas laiks jau beidzies😊

Kopā mums viss izdosies!


Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas paziņojumu – no 25.janvāra līdz 5.februārim 1.-4.klasēm mācības notiks attālināti, nevis klātienē !!!


Par bērnu pieteikšanu un uzņemšanu Rīgas skolu 1. klasēs.

https://izglitiba.riga.lv/lv/izglitiba?target=news_item&news_item=veiktas-izmainas-noteikumos-bernu-pieteiksanai-un-uznemsanai-rigas-skolu-1-klases-6581


Aktuāli – mācību process!

 • 1.-4. klasēm ziemas brīvlaiks līdz 25. janvārim,
 • 5.-6. klases sāk mācības attālināti no 11. janvāra,
 • 7.-12. klases – turpina mācības attālināti.

1.- 6.klases skolēnu vecākiem

Par vienu nedēļu līdz 8. janvārim 1. – 6. klašu skolēniem būs pagarināts ziemas brīvlaiks.

Tiekamies skolā 11.janvārī!


Saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumu Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” izglītojamie mutes un degunu aizsegus uzsāk lietot no 2021.gada 4.janvāra!


Mācību iespējas vecākiem no skolas sadarbības partneriem!

Mācību piedāvājums no Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra.

Mācību procesa organizācija 2020/2021. macību gadā

Informācija par mācību procesu 2020/2021. macību gadā atrodama.

Kādas prasmes, zināšanas, iespaidus par seksuālo un reproduktīvo veselību bērniem un pusaudžiem māca mūsdienu vispopulārākais informācijas avots, proti, internets? Kā informācijas pieejamības laikmetā rīkoties vecākiem, lai bērns izaugtu ar veselīgu pašapziņu un veselīgiem paradumiem, dalītos savās emocijās un vērstos pie vecākiem problēmsituācijās?

Vebinārā 10. novembrī no plkst. 17.30 līdz 19.00 ar vecākiem sarunāsies Iveta Ķelle, biedrības “Papardes zieds” vadītāja.

Reģistrācija vebināram