Cīņa par Latviju. Nacionālās pretestības kustības izpēte un atcere.

Valsts prezidents aicina 9.–12. klašu skolēnus skatīties tiešsaistes konferenci “Cīņa par Latviju. Nacionālās pretestības kustības izpēte un atcere” // 17. marts plkst. 14.00

Godinot nacionālās pretošanās kustības dalībniekus, Valsts prezidents Egils Levits 17. martā plkst. 14.00 rīko tiešsaistes konferenci “Cīņa par Latviju. Nacionālās pretestības kustības izpēte un atcere”.

PROGRAMMA

Izvēlētais datums ir simbolisks – 1944. gada 17. martā profesora Konstantīna Čakstes vadītā Latvijas Centrālā padome pabeidza parakstu vākšanu memorandam, kurā Latvijas tautas vārdā tika pieprasīta Latvijas neatkarības faktiska atjaunošana un pausta pārliecība, ka Latvijas valsts un tās Satversme juridiski turpina pastāvēt, neraugoties uz vācu okupāciju. Valsts prezidents Egils Levits ir aicinājis Saeimu 17. martu noteikt kā visas Latvijas nacionālās pretošanās kustības atceres dienu, lai bagātinātu vēsturisko atmiņu ar zināšanām par nacionālo pretošanās kustību un godinātu varoņus, kuri uzturēja dzīvu Latvijas tautas prasību pēc savas valsts neatkarības visos okupācijas gados. Veidojot dziļāku izpratni par savas valsts vēsturi un stiprinot sabiedrības pašapziņu, vienlaikus tas ir rosinājums apzināties, ka neatkarīga un demokrātiska Latvija ir jāsargā arī šodien.

Aicinām 9.–12. klašu skolēnus skatīties tiešsaistes konferenci portālā www.delfi.lv, tīmekļvietnē www.president.lv, kā arī Valsts prezidenta Facebook, Twitter un YouTube kontos. Detalizētāka konferences programma lasāma e-pasta vēstules pielikumā.