Konkursi

Konkurss “Uzstaro 2022”

Iespēja! Līdz 1.aprīlim piesakies 2.Latvijas jauno vokālistu attālinātajam konkursam UZSTARO 2022

Pavasarī aicinām piedalīties 2.Latvijas jauno vokālistu akadēmiskās un mūsdienu estrādes dziedāšanas attālinātajā konkursā “Uzstaro 2022”!

Konkurss notiek jau otro gadu un tas sniedz iespēju šajā neparastajā Covid pandēmijas laikā, kad visapkārt slimo, motivēt talantīgos Latvijas un kaimiņvalsts bērnus, jauniešus vecumā no 4 līdz 25 gadiem būt radošiem, nesēdēt bezdarbībā, bet gūt prieku un nepazaudēt mērķtiecīgumu attīstot savu vokālo mākslu un piedaloties attālinātajā konkursā, LAI UZSTAROTU!

Konkursā dalībnieki piedalās vairākās vecuma grupās, kategorijās kā solisti, dueti, trio un ansambļi, jeb popgrupas ar vienu brīvas izvēles dziesmu. Dziesmas var būt iefilmētas pēdējā gada laikā. Visi video tiks ievietoti youtube izveidotā konkursa kanālā UZSTARO 2022, kas tiks atklāts 6.aprīlī.

Dalībniekus vērtēs profesionāla žūrija, kas pavisam drīz konkursa mājas lapā www.uzstaro.lv tiks atklāta. Žūrija noteiks laureātus katrā vecuma grupā un kategorijā, kā arī noteiks konkursa Grand prix ieguvējus starp solistiem, duetiem, trio, ansambļiem, popgrupām un Labākā pedagoga titula ieguvēju, bet youtube skatītāji noteiks Skatītāju simpātiju ieguvējus-skatītāko un visvairāk “Like” ieguvēju. Rezultātu paziņošana notiks 10.aprīlī konkursa mājas lapā.

Visi dalībnieki elektroniski saņems pateicības rakstus, bet laureāti, medaļas, diplomus, statuetes saņems pa pastu.

Lai piedalītos konkursā dalībniekiem līdz 1. aprīlim elektroniski jāaizpilda pieteikuma anketa konkursa mājas lapā www.uzstaro.lv un jāiesūta dziesmas video ieraksts. Visi konkursa noteikumi lasāmi konkursa mājas lapas sadaļā NOLIKUMS.

Konkurss “Polija manā sirdī”

Mūsu 1.b klases skolniece Marija Gabriela Baranovska ieguva 2.vietu  plastikas konkursā “Polija manā sirdī”.

Konkurss tika atklāts Polijā, Baltkrievijā un Ukrainā. Gabrielai parādīja savu darbu, atsaucoties uz tēmu “Staņislavs Lems – poļu zinātniskās fantastikas meistars”.

Apsveicam!

Konkurss “PAVASARA PUTNS”

Aicinām pieteikties elektronikas konkursam!

Aicinām pieteikties elektronikas konkursam skolēnus bez priekšzināšanām vecumā no 9 gadiem (I grupa 9-13 gadi, II grupa 14-19 gadi)! 

Konkursa jaunākās grupas dalībnieki (-ces) saņems elektronikas eksperimentu komplektu. Tā būs lieliska izdevība atklāt jaunas iespējas, veikt vienkāršus novērojumus, un eksperimentu gaitā izdarīt secinājumus. Dalībniekiem (-cēm) būs iespēja laimēt konkursa balvas! 

Pēc pieteikšanās un apstiprinājuma ziņas saņemšanas jaunākās grupas dalībnieki (-ces), vai viņu likumiskie pārstāvji, uzrādot skolēna apliecību, varēs saņemt elektronikas eksperimentu komplektu TJN “Annas 2”, Rīgā, Annas ielā 2. Pārējā informācija atrodama tjn.lv

Konkurss norisināsies attālināti no 2021. gada 21. aprīļa līdz 12. maijam. 

Aicinām pieteikt dalību laikus, reģistrējot dalību: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeMlcc2kXyh5Jh9zwBPpi9FBV0NXHywrgk43didOhP8krMs2w/viewform

Nolikums              Relīze

 

Tehnoloģiju dizaina olimpiāde

22.atklātā tehnoloģiju dizaina olimpiāde „Latviešu tautas pasaka – Eža kažociņš” 6. -12.klasēm 
 
Uzmanīgi izlasi Nolikumu un piedalies! 

 

 

 

 

 

Ja ir jautājumi – sazinies ar skolas dizaina un mājturības skolotāju!

 

Skolēnu eseju konkurss ar vērtīgām balvām

                                                                                                                   

 Ar eseju konkursu uzsāk kampaņu jauniešiem par videi draudzīgām izvēlēm

 Aicinot skolēnus un jauniešus dalīties savā pieredzē par aktuālajiem jautājumiem vides saudzēšanas jomā, ar eseju konkursu biedrība “Ascendum” uzsāk izglītojošu kampaņu “Viena diena nākotnei” jauniešu auditorijai par aprites ekonomiku un individuālo izvēļu nozīmību. Papildus eseju konkursam kampaņas laikā tiks organizēts arī video izaicinājums jauniešiem, dažādu video un podkāstu sērija sociālajos tīklos.

 Biedrības “Ascendum” organizētās kampaņas “Viena diena nākotnei” galvenais mērķis ir izglītot jauniešus par videi draudzīgām izvēlēm, kā arī iedrošināt jauniešus kļūt par vides vēstnešiem savās ģimenēs, draugu un paziņu lokā. Kampaņa tiek uzsākta ar eseju konkursu “Viena diena nākotnei”, aicinot pamatskolas un vidusskolas jauniešus dalīties savās pārdomās un redzējumos par vidi un videi draudzīgām izvēlēm. Konkursā pamatskolas un vidusskolas skolēni esejas var iesniegt līdz šī gada 18. aprīlim par kādu no četrām tēmām:

  1. Kāpēc mana paaudze izglābs pasauli?
  2. Mazo lietu spēks klimata pārmaiņu novēršanā.
  3. Ko es varu iemācīt pieaugušajiem par vidi?
  4. Mana zaļā rutīnā.

Vēlamais eseju garums ir 3000 zīmes. Lai piedalītos konkursā, esejas jāsūta uz e-pasta adresi vienadiena@satori.lv, uz esejas pirmās lapas norādot izvēlēto esejas tēmu, autora vārdu, uzvārdu, mācību iestādi un klasi, tālruņa numuru un e-pasta adresi. Ar eseju konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

“Mēs zinām, ka jaunieši jau tagad ir izglītotāki un zinošāki par dažu labu pieaugušo, tāpēc ticam, ka tieši jaunajai paaudzei ir ko teikt un ko pastāstīt pārējiem,” norāda “Ascendum” vadītāja Antonija Skopa. “Turklāt piedalīšanās eseju konkursā ir ne tikai iespēja jauniešiem dalīties ar savu pieredzi un redzējumu, bet arī iegūt kādu no vērtīgajām balvām, kuras piedāvā kampaņas atbalstītāji. Ceru, ka arī vecāki dalīsies ar šo informāciju ar saviem bērniem, mudinot viņus piedalīties eseju konkursā,” stāsta A.Skopa.

Konkursam iesniegtās esejas tiks vērtētas divās vecuma grupās: 7. – 9. klases audzēkņi, 10. – 12. klases audzēkņi.  Eseju konkurā iesūtīto eseju vērtēšana noritēs divas nedēļas un uzvarētāji tiks paziņoti šī gada maija pirmajā nedēļā. Trīs labākās esejas katrā grupā tiks apbalvotas. Labākie darbi tiks publicēti interneta žurnālā “Satori.lv”, un to autori saņems balvā Bottecchia pilsētas divriteņus, ko nodrošina sporta preču veikals Sportland. Savukārt viens no eseju konkursa dalībniekiem iegūs kampaņas atbalstītāja – apdrošināšanas sabiedrības ERGO specbalvu – Garmin Venu Sq viedpulksteni ar mūziku un veselības uzraudzīšanu visas dienas garumā. ERGO specbalva tiks piešķirta īpašā nominācijā “Rūpēties par nākotni ir mūsu dabā”, vērtējot iesniegtās esejas visās četrās konkursa tēmās.

Konkursam iesniegtās esejas vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs interneta žurnāla “Satori.lv”  galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners un citi redakcijas pārstāvji, biedrības “Ascendum” pārstāvji, kā arī apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

“Tas, ko darām šodien, ietekmē to, kā dzīvosim rītdien. Lai mazinātu globālās sasilšanas radītās sekas un klimata pārmaiņas, ir jārīkojas jau šodien. Tāpēc ERGO kā uz ilgtspējīgu attīstību vērsts uzņēmums ar prieku atbalsta izglītojošas iniciatīvas, kas mudina sabiedrību domāt un rūpēties par vidi. Jau vairāku gadu garumā ERGO savā ikdienā īsteno virkni aktivitāšu, rūpējoties par vidi, tai skaitā šķirojam atkritumus, taupām visa veida resursus, izglītojam savus darbiniekus par vides saudzēšanas jautājumiem, regulāri organizējam koku stādīšanas talkas un īstenojam citas aktivitātes. Esmu pārliecināta, ka daudzus jauniešus šī izglītojošā iniciatīva uzrunās, un viņi labprāt kļūs par vides vēstnešiem, uzrunājot un aicinot citus vienaudžus un sabiedrību kopumā vairāk domāt un darīt, rūpējoties par vidi,” norāda apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

Izglītojošā kampaņa “Viena diena rītdienai” norisināsies no 25. marta līdz 17. jūnijam. Tās ietvaros aprīlī interneta platformās tiks publicēta septiņu video sērija “”Drusku izglābt pasauli” par vidi un aprites ekonomiku, ko režisē Alise Zariņa un vada pazīstamais jūtūberis Edgars Fresh. Vairāk par apskatāmajām tēmām klausītāji varēs uzzināt podkāstā. Paralēli sociālo mediju kanālos norisināsies arī video izaicinājums, kurā tiks aicināti piedalīties jaunieši līdz 25 gadu vecumam, lai stāstītu par tām mazajām vai lielajām lietām, kuras viņi savā ikdienā īsteno, lai mazinātu ietekmi uz vidi un klimata pārmaiņām. Labāko trīs video autori arī saņems Bottecchia pilsētas divriteņus no kampaņas atbalstītāja Sportland.

Kampaņa tiek veidota ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda un apdrošināšanas sabiedrības ERGO finansiālu atbalstu.

Vairāk informācijas:

Elīza Laķe, eliza.lake@ascendum.lv, tālr. nr. 28348328

Aicinām 7.-12. klašu skolēnus piedalīties Latvijas Atklātajā lingvistikas olimpiādē!

  • Lingvistika ir zinātne, kas pēta, kā funkcionē cilvēku valoda. Olimpiādē būs jāatrisina daži uzdevumi par neparastām parādībām eksotiskās valodās un ne tikai. Svešvalodu zināšanas un pat lingvistikas zināšanas uzdevumu risināšanai nav nepieciešamas, ir vajadzīga tikai spēja domāt loģiski un analizēt. Piedalīties var visi 7.-12. klašu skolēni, neatkarīgi no sekmēm. Olimpiādes uzdevumi būs pieejami latviešu un krievu valodā.  
  • Olimpiādes pirmā kārta notiks 10. aprīli tiešsaistē. Lai piedalītos olimpiādē, jāreģistrējas līdz 7. aprīlim 23:59 pēc Latvijas laika šajā vietnē: ej.uz/ling-olimp-21
  • Vairāk par pirmās kārtas norisi šogad var uzzināt olimpiādes mājāslapā : www.loling.lv
  • Sīkāku informāciju par olimpiādi un lingvistikas uzdevumu piemērus var apskatīt www.loling.lv. Olimpiādes jaunumiem var sekot līdzi arī mūsu facebook lapā www.facebook.com/lingvistikas.olimpiade